Jakie najlepsze benefity pozapłacowe proponować swoim pracownikom?

Wbrew temu, co się powszechnie uważa, wysoka pensja nie jest jedynym sposobem, by przyciągnąć pracownika do firmy. Obecnie coraz większą rolę pracownicy przywiązują także do tego, jakie benefity firma proponuje pracownikom. Atrakcyjne benefity pracownicze potrafią pomóc w budowaniu firmy jako przyjaznej i wychodzącej naprzeciw potrzebom swoim pracowników. By jednak odniosły skutek i pomogły w tworzeniu korzystnego employer branding, wiele zależy od samych oferowanych benefitów. Nie zawsze bowiem to, co firma proponuje pracownikom, prezentuje się dla nich samych równie atrakcyjnie. Zapraszamy na nasz ranking atrakcyjnych benefitów pozapłacowych.

Jakie benefity firma proponuje pracownikom najczęściej?

Zanim przystąpisz do wyboru, jakie pozapłacowe benefity pracownicze zdecydujesz się oferować swoim pracownikom, warto zasięgnąć opinii u samego źródła. Przeprowadź ankietę, która pozwoli poznać potrzeby pracowników i dowiedzieć się, jakie dodatkowe benefity ich najbardziej interesują. Jakie dodatki pozapłacowe najczęściej oferują pracodawcy w Polsce i które cieszą się największym uznaniem?

Prywatna opieka medyczna

Pakiet opieki medycznej należy z pewnością pożądanych benefitów. Daje to możliwość szybkiego skorzystania z prywatnej opieki zdrowotnej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów lub wyczekiwania w kolejce na wizytę w placówce NFZ. Innym atrakcyjnym bonusem jest skorzystanie z oferty na ubezpieczenie na życie.

Elastyczne godziny pracy

Do popularnych benefitów pracowniczych, a zarazem cenionych przez pracowników należy też możliwość dostosowania godzin pracy do własnych potrzeb. Pracownicy, a w szczególności młodzi rodzice, cenią sobie także możliwość pracy zdalnej, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Dodatkowe dni urlopu

Do lubianych przez pracowników benefitów należy również bonus w postaci dodatkowych dni płatnego urlopu.

Benefity pozapłacowe w formie szkoleń

Dobre wrażenie sprawia, gdy firma proponuje pracownikom kursy zawodowe lub ukończenie kursów językowych, co pozwala poszerzać umiejętności i zdobywać nowe kompetencje, z czego korzysta zarówno pracownik, jak i samo przedsiębiorstwo.

Inne świadczenia pozapłacowe

Pozostałe benefity oferowane często przez firmy to karty sportowe typu Multisport lub zajęcia sportowe, np. basen rezerwowany przez firmę w określonym terminie. Bonusem wręczanym często w okolicach świąt są bony podarunkowe lub karta żywieniowa. Stosunkowo rzadko spotykanym, a również lubianym benefitem, jest dofinansowywanie posiłków. Dzięki temu pracownicy mają spożycia posiłku w pobliskiej restauracji w korzystnej cenie. Kolejnym dodatkiem, którzy pracownicy często postrzegają jako atrakcyjny, jest dofinansowanie dojazdów do pracy.

Dlaczego warto zapewniać benefity pracownicze? Co benefity pozapłacowe oferują?

Oferowane pracownikom benefity pozapłacowe pozwalają zmotywować pozytywnie do pracy i przywiązać pracownika emocjonalnie do firmy. Zaprezentowanie w ogłoszeniu dostępnych benefitów umożliwia wyróżnić się pośród innych ofert pracy i przyciągnąć bardziej wartościowych kandydatów. Niekiedy oferowanymi benefitami pozapłacowymi jesteśmy w stanie przeważyć szalę na korzyść własnej firmy.

Możesz również polubić…